apm9457-690x450

Урядовий проект бюджету на 2017 зберігає стратегію бідності та корупції і не має права на ухвалення.

 

Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила на засіданні Погоджувальної Ради керівників парламентських фракцій, груп та комітетів.

«Проект бюджету на 2017 рік зберігає стратегію бідності та корупції, яку запровадили Петро Порошенко та чинний прем’єр-міністр», – сказала вона.

Лідер фракції наголосила, що очевидним є падіння доходів громадян в доларовому обчисленні, у бюджеті зберігається ганебна тарифна політика, збільшуються податки для малого та середнього бізнесу, а «інфляційні доходи бюджетів витрачаються на корупцію».

Окрім цього, на думку Юлії Тимошенко, цим проектом головного кошторису «дискредитовані місцеві органи влади».

«Це – бюджет нищення країни, колосальної бідності та великої корупції!» – обурено наголосила лідер «Батьківщини» журналістам на брифінгу в кулуарах Верховної Ради.

Головною вадою проекту головного кошторису на 2017 рік Тимошенко вважає його антисоціальність.

«Цим бюджетом зберігається стратегія бідності. ООН оголосила для всіх країн світу межу бідності, за яку не може переступити жодна держава стосовно призначення пенсій та заробітних плат. Ця межа – 1,9 дол. США в день, нижче якої люди в світі не можуть отримувати ні зарплати, ні пенсію. Але наш бюджет-2017 започатковує значно меншу пенсію для людей (менше, ніж 1,9 дол.США на день),  половина людей буде отримувати таку ж жалюгідну зарплату. Це – неприпустимо!» – пояснила народний депутат.

Лідер «Батьківщини» також звернула увагу, що пенсії в проекті бюджету-2017 не збільшуються, а ганебний 15% податок для працюючих пенсіонерів зберігається.

Окрім цього, Голова фракції попередила, що уряд Гройсмана таком бюджетом заморожує зарплати на всіх рівнях, а «мінімальна зарплата на рівні 3200 гривень – є великим обманом».

Юлія Тимошенко розповіла, що разом з проектом держбюджету уряд вніс законопроект №5130, яким визначається, що мінімальна зарплата в 3200 грн не буде основою для встановлення заробітних плат у бюджетній сфері.

«Урядовці для єдиної тарифної сітки у бюджетній сфері зберігають мінімальну зарплату в 1600 гривень. Потім вся тарифна сітка буде розраховуватися для бюджетників різних класифікацій від 1600 гривень, а не 3200. Якщо раніше мінімальна зарплата не включала доплат, премій, будь-яких інших виплат, які нараховуються на оклад, то тепер цим законом передбачено, що цю межу 3200 визначатимуть з урахуванням усіх доплат», – розповіла Юлія Тимошенко деталі урядового ноу-хау в питанні збільшення мінімальних зарплатам.

Вона обурена і тим, що цими ініціативами руйнується тарифна сітка та практично вводиться «зрівнялівка» в оплачуванні малокваліфікованої та висококваліфікованої праці в бюджетній сфері.

«Це великий обман, який робить уряд Гройсмана. А насправді – зарплата та пенсія залишаються найнижчі в Європі. Я вважаю, що це – невід’ємна частина плану із знищення української нації», – обурилася Тимошенко.

Вона також висловила переконання, що «повне перезавантаження влади відбудеться дуже швидко, оскілки Україна не витримає такої наруги над собою».

«Як тільки ця влада зміниться, то треба буде притягнути до відповідальності всіх високопосадовців, які свідомо роблять такі речі проти українців», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *