apm8015-690x450

 

Фракція «Батьківщина» не голосуватиме за бюджет, що продовжує стратегію бідності, яку проводить діюча влада.

Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко наголосила журналістам у парламентських кулуарах.

«Цей бюджет не можна ухвалювати ні за яких обставин, адже він продовжує стратегію бідності. Не індексуються ні зарплати, ні пенсії, а мінімальна зарплата у 3200 гривень – великий обман, адже насправді уся тарифна сітка рахується, виходячи із зарплати 1600 гривень», – пояснила Юлія Тимошенко.

Політик нагадала, що за методологією ООН мінімальна зарплата з розрахунку на один день не може бути меншою за 1,99 дол. США, і Україна вперше «вийшла за цю червону  межу мінімального прожиткового мінімуму, встановленого ООН».

Окрім цього, Юлія Тимошенко звернула увагу на те, що в бюджеті-2017 продовжується «корупція на субсидіях».

«Людям не платять субсидії на руки. Цей бюджет передбачає знову підвищення тарифів у найближчі місяці. І цей процес не завершиться, влада буде у такий спосіб використовувати людей!» – наголосила лідер фракції.

Тимошенко обурена тим, що  проекті держбюджету на наступний рік «із дітей- інвалідів познімали усі пільги, а студентів позбавили стипендій, залишається також 15%-ий податок на пенсії працюючих пенсіонерів».

Політик нагадала, що в документі «офшори  залишилися «непохитними», а 29 млрд гривень заплановано на відшкодування  корупційного ПДВ  великим агрохолдингам.

Юлія Тимошенко також розкритикувала «фінансове знекровлення місцевих громад», де «дефіцит бюджетів сіл, селищ та  міст районного підпорядкування».

«Обурення в країні колосальне! Людей загнали в глухий кут. Приймати цей бюджет не можна, бо тоді ми і корупцію, і бідність продовжимо!» – констатувала лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко упевнена, що уряд має думати не над тим, як скорочувати, а над тим, як наповнити бюджет коштами. Для цього треба ухвалити антиофшорне законодавство, розроблене «Батьківщиною». На переконання депутата, ці закони вже рік не виносяться на голосування в сесійний зал через те, що в офшорах захований бізнес Президента та його оточення.  Водночас за розрахунками «Батьківщини»,  ухвалення цих законів «уже в перший рік дії законів дозволить залучити 67 млрд гривень до бюджету».

Водночас політик не сумнівається у тому, що пропрезидентська більшість ухвалить цей ганебний бюджет у другому читанні, оскільки Верховна Рада сьогодні ділиться на невелику кількість патріотів і на кнопкодавів, які ухвалюють все підряд, не зважаючи на те, що там написано.

«Президент сказав голосувати, Яценюк сказав голосувати, і вони ці кнопки тиснуть, незважаючи на народ. Якщо парламент захищає інтереси кланів, а не людей, як можна депутатів переконати виконувати свої функції? Ніяк. Тому їх треба гнати всіх одночасно. Повне перезавантаження влади – це єдиний шлях, який дасть одужання країні. Щоб змінити країну, нам потрібно розробити український «план Маршалла». Але для цього керівники держави мають працювати не на свій кримінальний бізнес та клани, а на людей!» – підсумувала Юлія Тимошенко.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *